Zadzwoń do nas
507-072-777
Poradnik przeprowadzkowy

Rodzaje kartonów

Materiały stosowane do pakowania

Porady przeprowadzkowe

Przydatne akcesoria

Nasz sklep internetowy

Praktyczne porady

Jak zaplanować przeprowadzkę?

Jak się pakować?

W co się pakować?

Praktyczne wskazówki

Poradnik przeprowadzkowy


Przeprowadzki to często bardzo żmudne i mało przyjemne, lecz niestety czasami koniecznie sytuacje. Przeprowadzka nie musi być stresująca! Odpowiednie zaplanowanie i przygotowanie się do tego przedsięwzięcia pozwala na zredukowanie niedogodności i stresu do minimum. Poniżej przedstawiamy praktyczne rady, jak przygotować się do przeprowadzki, wynikające z naszego wieloletniego doświadczenia. Oczywiście dużą część opisanych w poradniku czynności, takich jak spakowanie mienia drobnego, tzn. szkła, naczyń, książek, ubrań oraz odpowiednie zabezpieczenie mebli, sprzętu RTV i AGD do transportu można powierzyć profesjonalnej firmie przeprowadzkowej.
Plan przeprowadzki
Dobry plan to klucz do sukcesu - szczególnie w przypadku przeprowadzki. W związku z tym w pierwszym etapie należy ustalić, czy przenosiny będą dokonane w formie usługi z kompleksową obsługą obejmującą pakowanie mienia drobnego (książek, szkła, naczyń, itd.), czy też będzie to przeprowadzka obejmująca jedynie przewiezienie już spakowanego mienia. Dalsze kroki jakie należy podjąć, to:
Wykonanie inwentaryzacji dobytku znajdującego się nie tylko w mieszkaniu, ale także w piwnicy, garażu i na strychu - ułatwi to zaplanowanie ustawienia mienia w nowych pomieszczeniach, ułatwi także rozmowy z firmą przeprowadzkową w sprawie wyceny usługi oraz usprawni sam proces przeprowadzki.
Wykonanie segregacji dobytku (przeprowadzka często jest jedyną okazją, aby wykonać taką czynność) - warto zastanowić się, czy wszystkie meble i gabaryty będą nam potrzebne w nowym mieszkaniu (w pozbyciu się przedmiotów zbędnych może pomóc firma przeprowadzkowa), warto przejrzeć rzeczy osobiste i pozbyć się niepotrzebnych (zbędne rzeczy można przekazać pobliskiej instytucji charytatywnej).
Załatwienie wszystkich niezbędnych formalności związanych ze zmianą adresu: rozwiązanie umów z dostawcami mediów (kablówki, telefonu, internetu - warto pamiętać, że u większości dostawców wymagany jest 1- miesięczny okres wypowiedzenia umowy); powiadomienie wszystkich urzędów i instytucji, które mogą być zainteresowane nowymi danymi do korespondencji, rozwiązanie umów na dostawy na stary adres np. prenumerat czasopism; zwrot książek, filmów do pobliskich wypożyczalni, itd.
W przypadku usługi z pakowaniem mienia drobnego, zamówienie w firmie przeprowadzkowej niezbędnych materiałów (kartonów, taśm, różnego rodzaju folii, itd.).
Spakowanie rzeczy o szczególnej wartości (np. biżuterii) i przewiezienie ich we własnym zakresie lub powierzenie ich transportu firmie przeprowadzkowej pod stałą kontrolą.

Rezerwacja terminu
Rezerwacja terminu w firmie przeprowadzkowej to kolejny istotny etap. W zależności od zakresu i wielkości oraz specyfiki planowanej przeprowadzki (czy chcemy, aby przeprowadzka odbyła się w dzień czy w nocy, w niedzielę, itd.) czy sezonowości (koniec miesiąca i miesiące wakacyjne są bardziej oblegane w branży przeprowadzkowej), aby uniknąć zaskoczenia, sprzyjający termin należy zarezerwować odpowiednio wcześniej, czyli z przynajmniej 1 - 3 tygodniowym wyprzedzeniem.
W przypadku niewielkich przeprowadzek (np. transport kilku mebli), rezerwacja terminu nie jest wymagana - taką usługę nasza firma jest w stanie wykonać z dnia na dzień.

Pakowanie mienia
Naturalnie pakowanie mienia drobnego można zlecić naszej firmie, natomiast jeśli wybrali Państwo opcję z pakowaniem samodzielnym ważne jest, aby pamiętać o tym, że:
Zawartość kartonów powinna być dokładnie opisana - w szczególności dotyczy to kartonów zawierających rzeczy delikatne i tłukące.
Książki powinny być spakowane w kartony tekturowe z grubymi ściankami, a ich ciężar maksymalny nie powinien przekraczać 20 kg.
Przedmioty szklane: zastawy, kieliszki, wazony powinny być pojedynczo opakowane w gazety, papier pakowy lub folie bąbelkową - należy przyjąć strategię układania w kartonach najcięższych rzeczy na dole, zaś najlżejszych na górze oraz wypełniania kartonów do górnej krawędzi tak, aby nie zapadły się w trakcie transportu.
Przedmioty sypkie lub spożywcze powinny znajdować się w torbach foliowych i dopiero wówczas w kartonach.
Przedmioty płynne powinny stać pojedynczo jeden koło drugiego, szczelnie zamknięte i również przełożone papierami - nie należy kłaść butelek w pozycji leżącej.
Obrazy, rzeźby i kryształy powinny zostać zafoliowane folią bąbelkową lub owinięte papierem gazetowym i zabezpieczone opakowaniem tekturowym, a także ułożone w kartonach w pozycji stojącej.
W ramach nawiązanej współpracy, w przypadku wyboru przez Klienta opcji pakowania mienia drobnego we własnym zakresie, nasza firma świadczy usługę bezpłatnego wypożyczenia kartonów na czas przeprowadzki (z możliwością dostarczenia ich we wcześniejszym, uzgodnionym terminie).

Dodatkowe wskazówki
Taktyka przeprowadzki
to nie tylko pakowanie, lecz również decyzja, które sprzęty przewozimy w jakiej kolejności, tak aby przy rozpakowaniu uniknąć zamieszania i dodatkowego nieporządku. I tak:
Lodówki i zamrażarki powinny zostać rozmrożone, osuszone i wywietrzone, wewnętrzne elementy na czas transportu powinny zostać zabezpieczone w taki sposób, aby nie uszkodzić komory chłodzącej. Tego rodzaju sprzęt ze względu na swą konstrukcję powinien być transportowany w pozycji pionowej.
Sprzęt audio-video, aby uniknąć zbędnych poszukiwań w miejscu docelowym powinien być przewożony razem z kablami i pilotami, które są do niego przyporządkowane. Aby uniknąć uszkodzeń mechanicznych, ze środka powinny zostać wyjęte płyty i kasety.
Sprzęt komputerowy najlepiej przewozić w opakowaniach, w jakich został zakupiony - jeśli takich nie posiadamy, tego rodzaju sprzęt należy owinąć materiałami izolującymi (np. folią). Aby uniknąć uszkodzeń mechanicznych, ze środka powinny zostać wyjęte płyty i inne nośniki informacji. W przypadku drukarek powinniśmy usunąć z ich wnętrza pojemniki z tonerem, który może rozsypać się w czasie transportu.
Rośliny powinny być przewożone w najbardziej stabilnych warunkach zarówno związanych z temperaturą, jak i wilgotnością. Czas w którym są transportowane powinien być jak najkrótszy, a zatem powinniśmy starać się, aby były one wynoszone z pomieszczenia na samym końcu i w pierwszej kolejności wnoszone do nowego lokalu.

Materiały i akcesoria do przeprowadzki

Kartony klapowe
Kartony klapowe
Najczęściej stosowane kartony tekturowe o różnych wymiarach używane do pakowania i transportu mienia drobnego - książek, szkła, dokumentów.
Kartony BigBox
Kartony BigBox
Duże kartony wykonane z grubej tektury używane do pakowania i przechowywania ubrań, pościeli, zabawek.
Kartony ubraniowe
Kartony ubraniowe
Kartony wykonane z mocnej tektury posiadają drążek na ubrania - używane do transportu i przechowywania garderoby.
Papier pakowy
Papier pakowy
Papier do pakowania szkła, porcelany, ceramiki i innych delikatnych rzeczy.
Folia stretch
Folia stretch
Mocna i rozciągliwa folia - jeden z najlepszych materiałów do pakowania i zabezpieczania mienia na czas transportu.
Folia bąbelkowa
Folia bąbelkowa
Folia stosowana do pakowania i zabezpieczania rzeczy delikatnych przed wstrząsami, uderzeniami i wilgocią.
Tektura falista
Tektura falista
Stosowana do zabezpieczania przedmiotów o dużych gabarytach oraz podłóg.
Taśma pakowa
Taśma pakowa
Samoprzylepna taśma służąca do składania i zaklejania kartonów i folii.
Zestawy do przeprowadzki
Zestawy do przeprowadzki
Zestawy o różnej wielkości zawierające wszystki niezbędne materiały do przeprowadzki w odpowiednich ilościach.
Przekładki kartonowe
Przekładki kartonowe
Używane do zabezpieczenia mienia w transporcie i opakowania rzeczy nietypowych.
Wypełniacz do kartonów
Wypełniacz do kartonów
Piankowy wypełniacz służący do wypełniania pustych przestrzeni w kartonie.
Oklejarka do taśm
Oklejarka do taśm
Oklejarka do taśm pakowych zwiększająca komfort pracy - przyspiesza i ułatwia oklejanie.
Naklejki ostrzegawcze
Naklejki ostrzegawcze
Samoprzylepne naklejki ostrzegawcze do dodatkowego oklejania paczek i przesyłek.
Etykiety samoprzylepne
Etykiety samoprzylepne
Uniwersalne etykiety samoprzylepne do opisania lub wydrukowania oznaczeń.
Worki foliowe
Worki foliowe
Worki foliowe o dużej pojemności używane do pakowania lekkich rzeczy takich jak pościel i ubrania.
Sznurek jutowy
Sznurek jutowy
Bardzo mocny sznurek stosowany do pakowania i zabezpieczania paczek.

Sklep internetowy Aneks


Sklep z kartonami i materiałami do przeprowadzki

Nasz sklep zajmuje się sprzedażą materiałów i akcesoriów niezbędnych przy przeprowadzkach i w transporcie, takich jak kartony różnego rozmiaru i grubości, kartony ubraniowe, folie do pakowania i zabezpieczania mienia, akcesoria do oklejania i oznaczania rzeczy oraz gotowe zestawy przeprowadzkowe.
Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszego sklepu!

Aneks kartony i folie

tel. 22 408-20-08
kom. 507-072-777
przeprowadzki@aneks.info.pl
Copyright © 2019 Aneks. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Aneks Kompleksowe Przeprowadzki
Copyright © 2019 Aneks. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Góra stronyGóra strony