Zadzwoń do nas
507-072-777

Blog przeprowadzkowy
16. Jak spakować i zabezpieczyć książki do transportu?

Dla niektórych  książki to cały świat.  Nawet jeśli tak nie jest, warto przewieźć je na nowe miejsce zamieszkania w nienaruszonym stanie. Podobnie sprawa się ma z dokumentami, szczególnie tymi bardzo ważnymi, które powinny być przechowywane przez kilka lat.
Pakowanie biblioteczki nie  jest czynnością trudną, jednak aby nie narazić się na niepotrzebne niespodzianki należy to zrobić dokładnie. Najprostszą, a także najwygodniejszą opcją jest zapakowanie rzeczy do walizek - zabudowane z każdej strony, z twardym dnem i na kółkach są rewelacyjną alternatywą dla tradycyjnych opakowań.
Jeśli nie mamy dostępnych walizek, skupmy się na właściwym wykorzystaniu kartonowych pudeł.  Pakowanie zaczynamy od wyłożenia kartonów czystym papierem pakowym. Wkładając książki do środka musimy pamiętać, aby nigdy nie układać ich stronami do siebie. Absolutnie nie należy ich upychać - lepiej zostawić wolne miejsce, które prosto wypełnimy zgniecionym papierem zabezpieczającym przed ruchem. Książki nie powinny wystawać. Każdy powinien uważać na przeładowanie wagi kartonu.
Jeżeli w swojej kolekcji mamy unikaty lub okazy o szczególnej dla nas wartości, lepiej pakować je osobno.



Blog przeprowadzkowy
17. Przeprowadzka to dobra okazja do pozbycia się niepotrzebnych rzeczy

Przeprowadzka jest zdecydowanie najlepszą okazją do tego, żeby pozbyć się z domu niepotrzebnych lub nieużywanych sprzętów. Dzieje się tak z dwóch podstawowych powodów.
Przede wszystkim im mniej rzeczy do przewiezienia, tym cała operacja przebiegnie sprawniej, a jej koszty będą niższe. Poza tym zmiana miejsca zamieszkania lub urzędowania jest idealną okolicznością do tego, żeby zainwestować w nowe meble lub urządzenia, starsze wyrzucając lub oddając komuś, komu się przydadzą.
Z tego względu niepotrzebnych rzeczy można się pozbyć na kilka sposobów.
Najprostszym jest wyrzucenie ich do śmietnika, ale powinno tak się robić tylko w przypadku, gdy są one rzeczywiście stare lub zniszczone.
W przeciwnym razie można je oddać, czy to do organizacji charytatywnych (na przykład czyste, wyprane, ubrania), do bibliotek (nieczytane i niepotrzebne książki), ewentualnie wystawić za darmo na stworzonych do tego celu portalach internetowych (meble, sprzęt RTV - AGD, przybory kuchenne, dywany, zasłony itp.).
Tak naprawdę to każdy niepotrzebny, ale pozostający w dobrym stanie przedmiot, można podarować komuś, kto z pewnością z niego skorzysta.
Jeżeli mimo wszystko nie znajdzie się nikt chętny do tego, żeby przejąć część naszych rzeczy, wówczas rzeczywiście można się ich pozbyć, korzystając w tym celu z usług którejś z firm wywożących odpady.



Blog przeprowadzkowy
18. Porady dotyczące przewożenia dużych rzeczy

Najważniejsze jest postawienie pytania, czy niebagatelne znaczenie ma dla nas zminimalizowanie kosztów i czy samodzielne zorganizowanie przeprowadzki na pewno jest synonimem zmniejszonych opłat?
Podczas przewożenia przedmiotów o większych gabarytach musimy mieć świadomość, że zwykły samochód osobowy może nie spełnić naszych oczekiwań. Odpowiednią ładowność zapewnią nam pick up’y lub samochody potocznie zwane ,,dostawczakami”. 
Firmy przewozowe wynajmują personel przeszkolony do odpowiedzialnego przenoszenia i zabezpieczania przedmiotów w samochodach, często umożliwiając wypożyczenie pojazdu z kierowcą, z zamkniętymi kontenerami wyłożonymi filcem - z pasami do mocowania mienia. Tego typu firmy mają do dyspozycji na przykład wózki trójkołowe, platformowe, paleciaki, wózki typu deskorolka, które podczas przenoszenia dużych przedmiotów są niezastąpione.
Alternatywą do samodzielnego przewożenia rzeczy są również firmy kurierskie, które nie tylko cenowo przedstawiają się niekorzystnie, ale również nie zawierają z klientem umów związanych ze stanem dostarczonej przesyłki.
Firmy które trudnią się przeprowadzaniem umawiają się z klientem na bezpłatną wycenę wykonywanych usług. Profesjonalne firmy we własnym zakresie zabezpieczą przewożony sprzęt, a także zapewnią właściwą ochronę podczas przewozu. Warto zwrócić uwagę na ubezpieczenie firmy, ponieważ wiele z nich pokrywa koszty ewentualnych zniszczeń.



Blog przeprowadzkowy
19. Jak zminimalizować ryzyko uszkodzenia rzeczy kruchych podczas transportu?

Profesjonalne firmy przeprowadzkowe oferują całą gamę środków pomocnych przy przewożeniu przedmiotów kruchych. W domu, podczas samodzielnej przeprowadzki, z przedmiotów na pozór niepotrzebnych możemy stworzyć swoistą, właściwą ochronę.
Przewożąc talerze powinniśmy przedzielać każdy z osobna folią bąbelkową lub kilkakrotnie złożonym papierem. Uniemożliwi to przemieszczanie się talerzy, a tym samym zarysowanie lub potłuczenie.
Biżuterię, którą zazwyczaj trzymamy w puzderkach można nawlec na zużytą rolkę papieru toaletowego, dzięki czemu unikniemy poplątania naszyjników. Natomiast  nieużywane wytłaczanki po jajkach sprawdzą się jako ochronka dla kolczyków, broszek i innych niewielkich przedmiotów.
Kruche szklane przedmioty, jak na przykład kieliszki powinny zostać poddane specjalnej uwadze - polecamy użycie pudeł po alkoholu, w których tekturowe ścianki będą pełniły funkcje separujące. Zgniecionym w kulki papierem pakowym należy wypełniać kieliszki, aby zminimalizować ryzyko pęknięcia. Kruche nóżki kieliszków powinno się oblec w folię bąbelkową.
Dla większego bezpieczeństwa warto owijać przedmioty w niewielkie ręczniki i pakować, przekładając folią bąbelkową.
Podczas pakowania obrazów niezwykle ważne jest aby pakować je podwójnie, rozdzielając grubą warstwą papieru. Prace nie powinny się wówczas zarysować. Dla pełnego bezpieczeństwa można owinąć je papierem śniadaniowym, który całkowicie uniemożliwi ruch.



Blog przeprowadzkowy
20. Planowanie i organizacja - jak przeprowadzić się bez większych problemów?

Podstawą bezstresowej przeprowadzki jest stworzenie planu działania. Na początku powinniśmy się zastanowić, jaką ilością czasu dysponujemy i czy bezpieczniejszym, a także wygodniejszym wyjściem nie będzie zatrudnienie profesjonalnej firmy. W obu przypadkach nie bez znaczenia jest termin.
Dużym ułatwieniem podczas przeprowadzki jest stworzenie planu mieszkania z uwzględnieniem ustawienia mebli - dzięki temu urządzanie mieszkania pójdzie sprawniej.
Korzystając z zaplecza czasowego powinniśmy się wyposażyć w kartony, pudła, torby, worki plastikowe, folie bąbelkową, wypełniacz styropianowy, tekturę falistą papier pakowy - profesjonalna firma przeprowadzkowa zapewnia takie materiały.
Pamiętajmy, że szczegółowa lista przedmiotów pomoże nam nie tylko właściwie rozdysponować ilością kartonów, ale również będzie pretekstem do pozbycia się rzeczy zbędnych.
Oznaczenie kartonów pomoże później w określeniu, które powinny być rozpakowywane w pierwszej kolejności. Kolorowe etykiety na kartonach pozwolą nam na szybkie układanie przedmiotów w konkretnych pomieszczeniach.


Góra stronyGóra strony
tel. 22 408-20-08
kom. 507-072-777
przeprowadzki@aneks.info.pl
Copyright © 2019 Aneks. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Aneks Kompleksowe Przeprowadzki
Copyright © 2019 Aneks. Wszystkie prawa zastrzeżone.