Zadzwoń do nas
507-072-777

Blog przeprowadzkowy
11. Opłacalność ubezpieczania mienia na okres przeprowadzki

Profesjonalne firmy przeprowadzkowe same ubezpieczają przewożone mienie, ponieważ posiadają odpowiednie polisy ubezpieczeniowe. W tym konkretnym przypadku polisy dotyczą odpowiedzialności cywilnej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Poza tym firmy posiadają licencję pozwalającą na transport drogowy mienia ruchomego.
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie wykupienia przez klienta dodatkowego ubezpieczenia mienia na czas przeprowadzki, jednakże nie jest ono konieczne. Takie ubezpieczenie może na przykład dotyczyć kradzieży majątku. Jego wysokość zdeterminowana jest ilością oraz rodzajem przewożonego mienia ruchomego, kwota wynosi zazwyczaj maksymalnie 2% wartości przewożonych przedmiotów. Nie są to jednak często stosowane praktyki, dlatego przed podjęciem współpracy z daną firmą przeprowadzkową warto dowiedzieć się od przedstawiciela tej firmy o możliwości wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.
Profesjonalne firmy płacą również odszkodowanie za niedotrzymanie warunków umowy, głównie za przekroczenie terminu realizacji usługi. Należy przy tym pamiętać, że w niektórych przypadkach wypłacenie odszkodowania za uszkodzenie przewożonego mienia możliwe jest jedynie w sytuacji, w której to pracownicy firmy przeprowadzkowej samodzielnie pakują i zabezpieczają mienie. Z tego względu warto dokładnie czytać podpisywaną umowę, tym bardziej, jeżeli firma przeprowadzkowa nie jest zbyt renomowana, ponieważ doświadczeni przewoźnicy raczej nie ukrywają żadnych dodatkowych informacji, tylko otwarcie mówią o zasadach wypłaty odszkodowania.



Blog przeprowadzkowy
12. Jak na czas przeprowadzki zabezpieczyć przed uszkodzeniami rzeźby i obrazy?

Dla niedoświadczonej firmy przeprowadzkowej przewożenie obrazów oraz rzeźb może stanowić nie lada wyzwanie, ponieważ są to zazwyczaj przedmioty cenne, delikatne oraz o zróżnicowanych wymiarach, a w przypadku rzeźb mogą być również stosunkowo ciężkie. Z tego względu ich odpowiednie zabezpieczenie jest wyjątkowo ważne.
Obrazy są zdecydowanie łatwiejsze w transporcie, ponieważ - nawet oprawione w ramy i szkło - są stosunkowo lekkie, mają też bardziej znormalizowane wymiary. Do ich przewożenia stosuje się specjalne, kartonowe opakowania. Obrazy zazwyczaj owijane są ze wszystkich stron zabezpieczającą folią bąbelkową, zaś ich oszklona powierzchnia dodatkowo zabezpieczona jest taśmą przyklejoną na kształt litery X, zapobiegającą nadmiernemu rozdrobnieniu szkła wynikłemu z ewentualnego uszkodzenia podczas transportu.
Rzeźby owijane są ochronną folią bąbelkową, a następnie umieszczane w specjalnym, kartonowym lub drewnianym opakowaniu, wypełnionym dodatkowo materiałem chroniącym przed drganiami czy uszkodzeniami - pianką, papierem, pakułami, gąbkami, tekstyliami lub jakimkolwiek innym czynnikiem chroniącym.
Zarówno rzeźby, jak i obrazy, przenoszone są tylko przez doświadczonych pracowników, zaś po ulokowaniu ich w kontenerze meblowozu są dodatkowo zabezpieczane pasami mocującymi.
Wyjątkowo cenne eksponaty są zabezpieczane zgodnie z wytycznymi specjalistów zajmujących się przewożeniem oraz konserwacją dzieł sztuki.



Blog przeprowadzkowy
13. Co przede wszystkim wpływa na koszt przeprowadzki? Jak go obniżyć?

W niektórych przypadkach bardzo trudno o minimalizację kosztów. Przecież skrócenie trasy przeprowadzki czy rodzaju przewożonego mienia jest raczej niemożliwe. Warto przy tym pamiętać, że koszty przeprowadzki są kwestią indywidualną, na którą wpływ ma wiele czynników. Wydaje się, że koszty można obniżyć na dwa sposoby.
Pierwszym z nich jest własnoręczny załadunek oraz rozładunek rzeczy na i z meblowozu. Taka praktyka jest najczęściej stosowana przez osoby, które potrzebują środka transportu na niewielką odległość - na przykład podczas przeprowadzek studenckich. Jest to o tyle łatwe zadanie, że tego typu klienci nie posiadają zazwyczaj zbyt wielu rzeczy, dlatego bez większych problemów potrafią samodzielnie się spakować, rozpakować, a także przy pomocy krewnych lub znajomych znieść albo wnieść swoje rzeczy do mieszkania.
Drugim sposobem na obniżenie kosztów jest wyrzucenie części niepotrzebnych rzeczy - ubrań, mebli czy urządzeń. Każdy klient, nawet najmniej zamożny, posiada przedmioty, których bez większego żalu może się pozbyć. O ile w przypadku wyżej wspomnianych studentów zbędnych rzeczy może nie być zbyt dużo, o tyle przeprowadzające się rodziny posiadają zazwyczaj ogromną liczbę niepotrzebnych przedmiotów, o których wyrzuceniu nikt raczej nie myślał. Przeprowadzka jest idealną okazją na pozbycie się niepotrzebnego balastu w postaci starych, nieużywanych ubrań, naczyń, mebli, urządzeń czy jakichkolwiek innych zbędnych rzeczy - mogą to być nawet nieczytane, zakurzone książki, które można oddać do lokalnej biblioteki.
Warto przy tym pamiętać, że samodzielne pakowanie mienia z pewnością obniży koszty usługi przeprowadzkowej, niemniej jednak może być przyczyną niewypłacenia ewentualnego odszkodowania za uszkodzone podczas przeprowadzki przedmioty.



Blog przeprowadzkowy
14. Sporządzenie inwentaryzacji i pozbycie się niepotrzebnych rzeczy przed przeprowadzką

Przeprowadzka u każdego generuje dodatkowy stres. Nawet najspokojniejsza osoba będzie odczuwać podskórny niepokój na myśl o nowym miejscu, w którym przyjdzie jej funkcjonować. Owszem, korzystanie z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej z pewnością obniży poziom stresu związanego z przeprowadzką, ale na pewno nie wyeliminuje go całkowicie. Czynnikiem, który z pewnością przyczyni się do poprawy samopoczucia w związku z tak ważnym wydarzeniem, jest jego dokładne zaplanowanie. A nie jest to takie proste, jak mogłoby się początkowo wydawać.
Najpierw należy dokładnie zinwentaryzować dobytek, pozbywając się tych rzeczy, które mogą zostać uznane za zbędne.
Po inwentaryzacji powinno się powiadomić firmę przeprowadzkową odnośnie ilości i rodzaju przewożonych przedmiotów, ponieważ pozwoli to na ustalenie kosztów operacji.
Następnie należy powiadomić odpowiednie instytucje, urzędy oraz dostawców mediów o zmianie miejsca zamieszkania oraz zameldowania, a także ustalić z firmą przeprowadzkową dokładną datę przeprowadzki.
Na 2-3 tygodnie przed jej terminem należy rozpocząć pakowanie. Może się wydawać, że jest na to zdecydowanie za wcześnie, niemniej jednak przy każdej przeprowadzce okazuje się, że ilość zgromadzonych rzeczy jest o wiele większa, niż się początkowo wydawało, nawet po wcześniejszym pozbyciu się starych ubrań, butów, mebli, słoików itp.
Następnie powinno się rozwiązać umowy z dostawcami mediów oraz operatorami multimediów, przy czym należy wziąć pod uwagę obecność ewentualnego okresu wypowiedzenia. Takie rzeczy jak zwrot książek do biblioteki czy zakup jedzenia o krótkim terminie spożycia są oczywiste.
Przed samą przeprowadzką dobrze jest wyczyścić meble oraz dywany, wyprać zasłony czy zadbać o sprzęt RTV/AGD, ponieważ pozwoli to na bezproblemowe zagospodarowanie nowego mieszkania tuż po wprowadzeniu się do niego.



Blog przeprowadzkowy
15. Lepiej spakować meble samemu, czy może zlecić to firmie przewozowej?

Może się wydawać, że odpowiednie zabezpieczenie mebli przed przeprowadzką jest dość trudnym zadaniem. Taka sytuacja rzeczywiście może się wydarzyć, ale tylko wówczas, gdy przeprowadzką zajmą się amatorzy. Profesjonalne firmy doskonale sobie radzą z każdym rodzajem mebli, bez względu na ich wielkość, wagę, rodzaj czy wartość.
Warto wiedzieć, że z punktu widzenia bezpieczeństwa przewożonych mebli o wiele lepszym rozwiązaniem jest powierzenie ich spakowania specjalistom. Ci z pewnością zrobią to dobrze, poza tym spakowane przez nich meble automatycznie będą objęte odpowiednim ubezpieczeniem. Jeżeli przewożone rzeczy zostaną spakowane samodzielnie przez klienta, niekiedy mogą być nieobjęte ubezpieczeniem - ta kwestia jest określona przez regulamin konkretnej firmy.
Kluczową kwestią w bezpiecznym przewozie mebli jest ich ułożenie. Kontenery w meblowozach posiadają pasy mocujące przewożone dobra do burt oraz podłogi, a także wnętrze wyściełane tłumiącym drgania materiałem. Wyjątkowo delikatne meble nigdy nie są układane nad osią, dzięki czemu ryzyko wystąpienia drgań, które mogłyby je uszkodzić, jest minimalne.
Jeżeli istnieje możliwość demontażu mebla, np. szklanego stołu, i umieszczenia go w odpowiednim kartonie, oryginalnym lub dostarczonym przez firmę przewozową, również warto ją wykorzystać - zaoszczędzi to miejsca w meblowozie.
Pozostałe meble są zabezpieczone nie tylko pasami, ale również folią stretch lub bąbelkową. Do tego dochodzą podkładki z tektury, tekturowe opakowania oraz grube koce filcowe.
Przenoszeniem mebli do meblowozu i z meblowozu do lokalu docelowego także mogą się zająć pracownicy firmy przewozowej, którzy zrobią to szybko i profesjonalnie.


Góra stronyGóra strony
tel. 22 408-20-08
kom. 507-072-777
przeprowadzki@aneks.info.pl
Copyright © 2019 Aneks. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Aneks Kompleksowe Przeprowadzki
Copyright © 2019 Aneks. Wszystkie prawa zastrzeżone.