Zadzwoń do nas
507-072-777

Blog przeprowadzkowy
21. Kiedyś musi nadejść ten moment: wyprowadzka od rodziców

Jak się do niej przygotować? Odpowiedź na to pytanie zależna jest przede wszystkim od tego, jak w omawianym kontekście rozumiemy pojęcie przygotowań.
Z logistycznego punku widzenia do przeprowadzki warto zacząć się przygotowywać na 2-3 tygodnie przed jej terminem. Wówczas można rozpocząć pakowanie ubrań, książek, większości kuchennych przyrządów czy niektórych mebli. Jeżeli przeprowadzka odbywa się na niewielką odległość, bez większych przeszkód można przy okazji wziąć urlop z pracy czy odpowiednio zaplanować ten ważny dzień.
Z urzędowego punku widzenia przygotowania powinno się rozpocząć na 2-3 miesiące przed przeprowadzką. Jest to termin, w którym warto powiadomić wszystkie instytucje, jakie mogłyby być w jakikolwiek sposób zainteresowane zmianą naszego miejsca zamieszkania.
Warto również wziąć pod uwagę psychologiczne aspekty przeprowadzki. Czasami można się spotkać ze stwierdzeniem, że spontaniczna przeprowadzka jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ dzięki szybkiej decyzji można zaoszczędzić sobie stresu. Jest to bardzo błędne podejście. Zmiana najbliższego otoczenia dla każdego członka rodziny zawsze jest dużym przeżyciem. Mentalne przygotowanie do takiego kroku jest koniecznością, chociażby po to, żeby nie dać się później ponieść stresowi, który w nowym otoczeniu z pewnością się pojawi. Nawet wówczas, gdy będzie to wyjątkowo przyjazne i bezpieczne otoczenie.



Blog przeprowadzkowy
22. Jakie sposoby pozwolą nam na zaoszczędzenie na przeprowadzce?

Wysokość kosztów przeprowadzki zależna jest od kilku czynników. Są to m.in. odległość przeprowadzki, ilość i rodzaj przewożonego mienia, zakres obowiązków powierzonych firmie przeprowadzkowej.
Na niektóre z powyższych czynników, na przykład odległość, osoby przeprowadzające się nie mają żadnego wpływu. Ale już ilość przewożonego mienia czy zakres obowiązków pracowników firmy przeprowadzkowej można bez większych problemów kontrolować, a tym samym mieć realny wpływ na koszty wykonania całej operacji.
Jak to zrobić? To proste - wystarczy pozbyć się części rzeczy. Każdy z nas ma stare ubrania lub meble, nieużywany sprzęt elektroniczny, naczynia czy bardzo dużą liczbę bliżej nieokreślonych przedmiotów, które kiedyś być może były przydatne, ale dzisiaj nie wiadomo, co z nimi zrobić. Takie przedmioty można wyrzucić do śmieci, oddać za darmo osobom potrzebującym czy zainteresowanym, ewentualnie podarować niektórym instytucjom, które zrobią z otrzymanego mienia odpowiedni użytek.
Zmniejszenie kosztów przeprowadzki jest również możliwe dzięki samodzielnemu wykonaniu pewnych czynności. Chodzi przede wszystkim o wcześniejsze spakowanie mienia drobnego do kartonów, toreb, walizek. Wiele firm przeprowadzkowych umożliwia swoim klientom samodzielne wykonanie tego typu czynności i oferuje np. usługę wypożyczenia kartonów na czas przeprowadzki.
Warto jednakże pamiętać, że w niektórych przypadkach działanie klienta ingerujące w pracę firmy przeprowadzkowej może skutkować niemożnością podpisania umowy ubezpieczeniowej dotyczącej przewożonego mienia. Takie informacje powinny znaleźć się w umowie pomiędzy firmą a klientem.



Blog przeprowadzkowy
23. Przeprowadzka to świetna okazja do pozbycia się nieużywanych rzeczy

Przeprowadzka jest zdecydowanie najlepszą okazją do tego, żeby pozbyć się z domu niepotrzebnych lub nieużywanych sprzętów.
Dzieje się tak z dwóch podstawowych powodów. Przede wszystkim im mniej rzeczy do przewiezienia, tym cała operacja przebiegnie sprawniej, a jej koszty będą niższe. Poza tym zmiana miejsca zamieszkania lub urzędowania jest idealną okolicznością do tego, żeby zainwestować w nowe meble lub urządzenia, starsze wyrzucając lub oddając komuś, komu się przydadzą. Z tego względu niepotrzebnych rzeczy można się pozbyć na kilka sposobów.
Najprostszym jest wyrzucenie ich do śmietnika, ale powinno tak się robić tylko w przypadku, gdy są one rzeczywiście stare lub zniszczone. W przeciwnym razie można je oddać, czy to do organizacji charytatywnych (na przykład czyste, wyprane, ubrania), do bibliotek (nieczytane i niepotrzebne książki), ewentualnie wystawić za darmo lub odpłatnie na stworzonych do tego celu portalach internetowych (meble, sprzęt RTV - AGD, przybory kuchenne, dywany, zasłony itp.).
Tak naprawdę to każdy niepotrzebny, ale pozostający w dobrym stanie przedmiot, można podarować komuś, kto z pewnością z niego skorzysta. Jeżeli mimo wszystko nie znajdzie się nikt chętny do tego, żeby przejąć część naszych rzeczy, wówczas rzeczywiście można się ich pozbyć, korzystając w tym celu z usług którejś z firm wywożących odpady.



Blog przeprowadzkowy
24. Jak dobrze i mądrze się spakować?

Na temat pakowania się przed wyprowadzką istnieją dwie sprzeczne opinie. Dla jednych osób jest to zdecydowanie najprzyjemniejsza część przeprowadzki, dla innych - prawdziwy koszmar. Realna różnica pomiędzy obydwoma grupami osób nie dotyczy tak naprawdę podejścia, ale zaplanowania i przeprowadzania całej operacji.
Pakowanie dobytku, odpowiednio rozłożone w czasie, pozwala nie tylko na prawidłowe ułożenie i zabezpieczenie wszystkich przewożonych przedmiotów, ale jest również doskonałym powodem do tego, żeby przeprowadzić inwentaryzację mienia, a przy tym pozbyć się niepotrzebnych rzeczy.
Dlatego pierwsze pakowanie można rozpocząć nawet na wiele tygodni przed wyprowadzką. Wówczas można spakować część ubrań, naczyń, przedmiotów sezonowych czy książek. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wszystkie te niewielkie rzeczy będą stanowić bardzo dużą część przewożonego majątku i ich odpowiednio wczesne spakowanie będzie doskonałym rozwiązaniem, znacznie usprawniającym przeprowadzenie całej operacji.
Poza tym należy pamiętać, żeby konkretne przedmioty zapakować w odpowiedni sposób, najlepiej w kartonowe pudła oraz folię zabezpieczającą - bąbelkową lub stretch. Rzeczy delikatne warto przewozić w szczelnych opakowaniach wypełnionych specjalną pianką tłumiącą drgania, ewentualnie w oryginalnych opakowaniach.
Niektóre meble można rozkręcić, jednakże w przypadku przenoszenia większych gabarytów warto zwrócić się o pomoc do pracowników firmy przeprowadzkowej.
Poza tym dobre firmy w ramach wykonywanej usługi nieodpłatnie gwarantują swoim klientom konieczną liczbę kartonowych opakowań oraz innych materiałów zabezpieczających przewożone mienie.



Blog przeprowadzkowy
25. Czy istnieją sposoby na bezstresową przeprowadzkę?

Niestety, nie ma idealnej recepty dotyczącej bezstresowej przeprowadzki, ponieważ istnieje bardzo dużo czynników, które mogą ten stres wywołać. Za to bez większych problemów można sprawić, żeby poziom związanego z przeprowadzką stresu był możliwie niski. Działaniem, które z pewnością uspokoi całą sytuację, jest dokładne, gruntowne zaplanowanie operacji.
Z oczywistych względów nawet najlepszy plan nie daje stuprocentowej gwarancji sukcesu, ale w ogromnym stopniu minimalizuje ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych negatywnych wydarzeń podczas przeprowadzki. Dlatego należy dość wcześnie zatroszczyć się o logistyczną stronę całej operacji wynajmując profesjonalną firmę przeprowadzkową.
Powiadomienie odpowiednich urzędów, instytucji oraz dostawców mediów także jest bardzo ważne.
Pakowanie mienia można rozpocząć już kilka tygodni przed przeprowadzką, pozbywając się jednocześnie niepotrzebnych przedmiotów.
W dniu przeprowadzki wszyscy domownicy powinni wiedzieć, co mają robić - nawet jeżeli jest to nieprzeszkadzanie innym. Jeżeli są to przenosiny biura, firmy lub urzędu - wówczas należy podzielić poszczególne zadania pomiędzy pracowników, a także skorzystać z usług specjalistów z firmy przeprowadzkowej, którzy nie tylko wykonają, ale także pomogą zaplanować przeprowadzkę.
Dobry plan, jego odpowiedni wykonawcy i spokój wśród osób decyzyjnych z pewnością sprawią, że jakikolwiek stres związany z przeprowadzką będzie znacznie mniejszy.


Góra stronyGóra strony
tel. 22 408-20-08
kom. 507-072-777
przeprowadzki@aneks.info.pl
Copyright © 2019 Aneks. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Aneks Kompleksowe Przeprowadzki
Copyright © 2019 Aneks. Wszystkie prawa zastrzeżone.